de pl ch at
  service@carebiuro.de
cbb-office.com/

USŁUGI BUDOWLANE W NIEMCZECH A VAT EU

Podatek VAT dla usług budowlanych w Niemczech.

 

Świadczenie usług budowlanych poza terytorium kraju podlega opodatkowaniu w miejscu, gdzie znajduje się nieruchomość, której usługa dotyczy ( art. 28e ustawy o VAT). Zgodnie z art. 28 e ustawy o VAT, miejscem świadczenia usług związanych z nieruchomościami, w tym usług świadczonych:

jest miejsce położenia nieruchomości.

W przypadku firmy budowlanej świadczącej usługi w Niemczech  będzie się to wiązało z  rejestracją w tamtejszym urzędzie podatkowym oraz obowiązkiem zapłaty podatku i składania deklaracji podatkowych do niemieckiego urzędu podatkowego. Danej transakcji nie będzie ujmowało się na polskiej deklaracji VAT. Nawet jeśli usługa budowlana świadczona jest w innym niż Polska kraju unijnym i/lub na  rzecz unijnego kontrahenta to i tak nie wykazuje się jej na informacji podsumowującej VAT-UE.

Szukasz solidnej interpretacji podatkowej w Niemczech? Nie wiesz jak rozliczać podatki i prowadzić księgowość Twojej firmy budowlanej ? skorzystaj z profesjonalnej obsługi biura rachunkowego i księgowych Carebiuro.de z nami Twoje podatki mogą być naprawdę niskie.

 

Carebiuro
© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.