de pl ch at
  service@carebiuro.de
cbb-office.com/

NIEMIECKIE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE W POLSCE

Niemieckie ubezpieczenie zdrowotne a leczenie w Polsce.

 

Jeżeli pracujesz lub prowadzisz firmę w Niemczech legalnie to na pewno posiadasz niemieckie ubezpieczenie zdrowotne. Jest to jeden z wymogów które należy spełnić by nasz pobyt w Niemczech był w pełni legalny. Składki w takim przypadku płacimy oczywiście tylko do niemieckiej kasy chorych.

A co w przypadku gdy w trakcie pobytu w Niemczech przyjeżdżamy do Polski? Lub na stałe mieszkamy w Polsce a w Niemczech tylko świadczymy co jakiś czas nasze usługi?

Jest to dość powszechnie spotykane zjawisko zwłaszcza wśród mieszkańców miast przygranicznych. W takim wypadku, należy uzyskać od niemieckiego odpowiednika NFZ dokument przenośny S1/E106, który należy zarejestrować w wojewódzkim oddziale NFZ. Dokument ten stanowi podstawę do wystawienia poświadczenia, dzięki któremu dana osoba pracująca za granicą może legalnie korzystać z usług medycznych w Polsce. Podobnie sytuacja wygląda gdy spędzamy urlop w Polsce a ubezpieczenie mamy niemieckie.  W takim wypadku należy uzyskać od niemieckiej kasy chory europejskiej karty ubezpieczeniowej EKUZ. Dzięki niej, dana osoba ma prawo do leczenia tak jakby była ubezpieczona w NFZ.

Najważniejsze byś miał ubezpieczenie zdrowotne wykupione w niemieckiej kasie chorych. Nie wiesz jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie? Z doradcą ubezpieczeniowym eurokv.de to nic trudnego. Zachęcamy do bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji z kancelarią ubezpieczeń zdrowotnych dla Polaków przebywających w Niemczech. Zespół eurokv.de jest do Twojej dyspozycji.

 

Carebiuro

Polecane linki:

Praca w Niemczech z wlasna dzialalnoscia

Panstwowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

rachunek w 5 minut

co powinna wiedzieć opiekunka o podatkach?

 

 

gewerba w niemczech ile kosztuje                                           Rejestracja VAT w Niemczech cena

   Gewerba_w_Niemczech_tanio                                                          vat_niemcy                                                                                                                                                                                             


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.