de pl ch at
  service@carebiuro.de
cbb-office.com/

CZY POLSKA FIRMA BUDOWLANA MOŻE ŚWIADCZYĆ USŁUGI W NIEMCZECH

Kiedy polska firma budowlana może świadczyć usługi w Niemczech.

 

Wiele polskich firm budowlanych zastanawia się nad rozszerzeniem swej działalności i świadczeniem swych usług w Niemczech. Skłaniają ich ku temu wysokie zarobki, korzystne warunki pracy oraz duże zapotrzebowanie na polskich fachowców branży budowlanej za zachodnią granicą. Czy jednak jest to możliwe od strony prawnej i podatkowej by polska firma mogła świadczyć usługi budowlane w Niemczech bez rejestracji tam działalności. Otóż tak. Zwrócić jednak należy uwagę na fakt późniejszego rozliczenia podatkowego.

Przychody ze świadczenia usług remontowych w Niemczech przez polskiego przedsiębiorcę będą opodatkowane w Niemczech wtedy, gdy działalność ta wykonywana będzie przez położony tam zakład. Jeśli działalność nie będzie wykonywana w tej formie, wówczas przychody ze świadczenia tych usług będą podlegać opodatkowaniu w Polsce – razem z innymi przychodami podatnika. Jeżeli potrzebujesz szczegółowej interpretacji zasad opodatkowania dla polskich firm, świadczących usługi budowlane w Niemczech skontaktuj się z doradcą podatkowych kancelarii rachunkowej Carebiuro.de. Nasi księgowi w prosty i czytelny sposób wytłumaczą Ci wszelkie okoliczności podatkowe związane z planowaną przez Ciebie usługą w Niemczech oraz dokonają ewentualnego rozliczenia podatkowego.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości i podatków dla polskich firm budowlanych działających w Niemczech – z przyjemnością będziemy także Tobie służyć pomocą.

 

Założenie firmy w Niemczech
© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.