de pl ch at
  service@carebiuro.de
cbb-office.com/

GEWERBE OPŁATY 2019

Wysokość opłat za prowadzenie GEWERBE w 2019r.

 

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność tak w Polsce jak w Niemczech musi liczyć się z pewnymi opłatami, związanymi z egzystowaniem firmy. W Niemczech osoba, która prowadzi gewerbe czyli jednoosobową działalność gospodarczą także będzie musiała ponosić pewne regularne opłaty. Pierwszą będzie opłata za założenie firmy w niemieckim urzędzie – jest o kwota rzędu 20-30 € w zależności od landu, w którym zakładamy firmę. Następnie właściciel gewerbe ponosi koszty składek na ubezpieczenie zdrowotne – prywatne lub państwowe, które jest obowiązkowe dla wszystkich osób przebywających w Niemczech bez względu na charakter pobytu za granicą. Płacenie składek na ubezpieczenie w przypadku działalności gospodarczej jest nie tylko obowiązkowe ale i świadczy o naszym profesjonalizmie i pełnej legalności naszej firmy. Kolejne opłaty jakie musimy ponosić podobnie jak w Polsce to podatki – te rozliczamy w miejscu prowadzenia działalności czyli w Niemczech. Comiesięczne wpłacanie zaliczek na podatek dochodowy a w przypadku branży budowlanej także podatek VAT jest obowiązkiem właściciela gewerbe w Niemczech.

Jeżeli chcesz żeby Twoja firma funkcjonowała prawidłowo, byś nie narażał się na zbędne opłaty i nie generował niepotrzebnych kosztów zdecyduj się na współpracę z profesjonalistami, którzy poprowadzą Twoją firmę w Niemczech. Zespół takich profesjonalistów znajdziesz w kancelarii doradztwa biznesowego i księgowego Carebiuro.de. Zadbamy o rejestrację Twojej gewerbe, poprowadzimy księgowość , dokonamy optymalizacji księgowej by Twoje przychody były maksymalnie wysokie. Zachęcamy do współpracy z zespołem Carebiuro.de.

 

Założenie firmy w Niemczech

Pomocne linki:

 

 koszty Gewerbe w Niemczech                                           ile_kosztuje_ubezpieczenie_w_niemczech                                                                                                           

      koszty Gewerbe w Niemczech                                                    ile_kosztuje_ubezpieczenie_w_niemczech_na_gewerbe                                                                                                                                                                                                      

 

 

 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.